Home | 2023 | maj

Monthly Archives: maj 2023

Charioteer – poczuć wiatr w sandałach

Charioteer to karciana gra wyścigowa, która swoją imponującą planszą i nieco mniej imponującą oprawą graficzną przenosi graczy w czasy starożytnych aren, dzikich igrzysk. Tu właśnie odbędą się nasze wyścigi - pozbawione jakichkolwiek poboczności, zarządzania finansami, opieki nad stajnią, przekupowania centurionów czy żywienia naszych koni i nas samych. Charioteer bardzo szybko, bo już po rozdaniu kart, zabiera nas na tor i mówi: "do dzieła, tłum czeka!".

Read More »

Age of Steam Delux – kolej na miarę XXI wieku?

W zeszły czwartek premierę miało Age of Steam … Wróć. Gra Age of Steam miała premierę w 2002 roku. W zeszłym tygodniu zadebiutowało jej polskie wydanie w wersji Delux. Co skłoniło Portal Games Polska do odświeżenia tego tytułu i czy było warto? Mam nadzieję, że odpowiedź znajdziecie w tej recenzji.

Read More »

Trepanation – skalpel w dłoń!

XIX wieczna medycyna… Nie jest tajemnicą, że dawnym medykom bliżej było do szalonych naukowców, niż specjalistów w swoim fachu. I dlatego właśnie temat ten jest tak fascynujący! Możecie się zresztą sami o tym przekonać, zasiadając do nowej gry wydawnictwa dlp games, czyli Trepanation.

Read More »

Ziemia – jak sobie zasadzisz, tak punkty zbierzesz!

 Gry o tematyce przyrodniczej w ostatnim czasie zrobiły się bardzo popularne, co nie dziwi w dzisiejszych pro-eko czasach. Gracze natomiast witają takie tytuły z otwartymi ramionami, a ja się do nich zaliczam. Takie analogowe obcowanie z naturą przy stole potrafi być naprawdę relaksujące, prawie jak spacer po parku. Uwielbiam Łąkę, Ark Nova czy Kaskadię. Hype na Ziemię był całkiem spory, ...

Read More »

Legendary Kingdoms: The Valley Of Bones – księga pełna legendarnych przygód

Gamebook to z łaciny "książka, w którą można zagrać". Za pomocą połączonych ze sobą paragrafów, gamebook prowadzi gracza przez przygodę w świecie fantazji. Nie wszystkie drogi są jednak zawsze dostępne, nie wszędzie uda nam się dostać i nie zawsze zdobędziemy upragnione zakończenie i nie każda księżniczka zaczeka na nas w zamku, do którego zmierzamy.

Read More »

Brian Boru – czy był bardzo niegrzecznym chłopcem?

Ja już tak mam, że jak słyszę o jakimś dziwacznym połączeniu mechanizmów umieszczonych w grze, to oczy od razu mi się świecą a moja uwaga zostaje przykuta. A nie jest łatwo o większe dziwactwo niż gra o podboju Irlandii tysiąc lat temu sterowana za pomocą gry w Kierki. 

Read More »

Woodcraft – czyli kości cięcie-gięcie

Nie zdarza się to jakoś szczególnie często, ale od czasu do czasu pojawia się na rynku gra, która całą sobą nadeptuje mi na odcisk z mniej lub bardziej irracjonalnych powodów. W ostatnich miesiącach zwycięski los na loterii pozornie nieuzasadnionego uprzedzenia trafił się grze Woodcraft. Tak się składa, że jest to druga z kolei wygrana gry wydanej przez Delicious Games i ...

Read More »

Encyklopedia – księga pisana draftem kości

Czym kierujecie się nabywając grę planszową? U mnie jest z tym bardzo różnie. Czasem zaciekawi mnie mechanika, czasem nazwisko autora,  a czasem po prostu zagram u kogoś lub na jakimś konwencie i gra przypadnie mi do gustu. Niekiedy zdarza się też jednak tak, że gra trafi na mój radar, mimo że nic specjalnego o niej nie wiem, bo po prostu ...

Read More »
Advertisment ad adsense adlogger