W Brotherhood of Venice częścią zabawy jest obserwowanie, jak starannie ułożony plan rozpada się i zmuszony jesteś do improwizacji.
Read More »Monthly Archives: wrzesień 2023
Carrooka – bilard na okrągło
Carrooka to połączenie snookera i gry Carrom, które przenosi prawdziwe, sportowe emocje znane z bilardowych rozgrywek wprost na nasz stół. Zminiaturyzowane i urzekająco piękne, a przy okazji niesamowicie wciągająca - czym jeszcze kusi?
Read More »Wędrowcy znad południowego Tygrysu – meple się kończą, karawana idzie dalej
Podróż to motyw często wykorzystywany w grach planszowych. Jest on szczególnie chętnie eksploatowany przez projektantów tytułów ekonomicznych i strategicznych. Trzeba przyznać, że często z sukcesem. Podczas rozgrywki w takie planszówki możemy np. wyruszyć na wyprawę śladami Karola Darwina po wyspach Galapagos, niczym Meriwether Lewis i William Clark eksplorować nieodkrytą jeszcze Luizjanę, czy nawet wcielić się w motyla Monarchę i odbyć ...
Read More »Cellulose: A Plant Cell Biology Game – godny następca Cytosis
Cellulose to sequel wydanej w 2017 roku Cytosis - gry o zbliżonej tematyce. Jeśli jednak spodziewasz się, że jest to reimplementacja a sama gra będzie podobna - bardzo się pomylisz. Ja się zaskoczyłam - Cytosis mi się szalenie podobała a jej mechanika była tak bardzo zitegrowana z tematem, że nie potrafiłam sobie wyobrazić jak bardzo Cellulose może być inna. I wciąż być dobrą planszówką, A jest inna bardzo! I jest porównywalna, jeśli nawet nie lepsza, od Cytosis!
Read More »Mandragora – 3 w cenie 2 i inne magiczne promocje
Wyprzedaże? Któż ich nie lubi. Nie ma się więc co dziwić, że korzystają z nich także magowie, którym wiecznie brakuje składników do kolejnych czarodziejskich mikstur lub przygotowywania, zaklęć i klątw. Ale, że osoby obdarzone mocą są zwykle niezwykle zajęte, po sprawunki wysyłają swoich uczniów. Czy Ci będą w stanie zrealizować listę zakupów przygotowaną przez swoich mistrzów? Tego właśnie można dowiedzieć ...
Read More »Wilkołaki: Mroczny świt i Harry Potter: Walka z mrocznymi siłami. Mafia jednej nocy.
Na początku była Mafia. Oryginalne zasady gry zostały opracowane przez Dmitrija Dawidowa w 1986 roku na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Moskiewskiego. Gra, początkowo rozgrywana w salach wykładowych i akademikach uniwersytetu, stopniowo stała się coraz bardziej popularna w innych radzieckich szkołach. Legenda mówi, że wykorzystywana była w byłym ZSRR do szkolenia szpiegów i dyplomatów. W 1990 roku przekroczyła granice, popularyzując się najpierw w Europie, a następnie w USA. Dziś znana jest i popularna na całym świecie.
Read More »Love to… upgrade! – Horror w Arkham
Klimatyczna mata, przydatne strzałki, praktyczne sztalugi, kapsle numizmatyczne i pudełka. Dziś wzbogacamy Horror w Arkham LCG i szukamy sposobów, by gra była ładniejsza, wygodniejsza i ogólnie była po prostu BARDZIEJ. W końcu kochamy upgrade'ować!
Read More »Miodny Bzyk – miodowy bee placement
Miodny Bzyk pozwolił na siebie czekać. Na ten, zapowiedziany jeszcze w zeszłym roku tytuł, wielu graczy czekało od kilku miesięcy. Czekałem i ja, bo z niewyjaśnionych dotąd powodów lubię gry o pszczołach, a Miodny Bzyk zapowiadał się jako wyjątkowo ciekawa gra o pszczołach.
Read More »Escape Room: W Krainie Czarów – jesteśmy spóźnieni!
Wenecja, Alcatraz, Egipt, ale i Londyn – to tylko kilka z miejsc, które dane było już odwiedzić miłośnikom karcianych gier z serii Escape Room wydawnictwa FoxGames. Gdzie tym razem przeniesie ich talia niezwykłych kart? Do jednego z najbardziej zwariowanych miejsc, w którym zdarzyć się może absolutnie wszystko. Czy jesteście gotowi na to, aby wkroczyć do Krainy Czarów? Jeśli tak, to ...
Read More »Crokinole Imperium – sportowa przyprawa stołowa
Crokinole Imperium wzbogaca grę o strategiczną warstwę przy pomocy kart, które zmieniają rozgrywkę na trzy sprytne sposoby. Takie, które możemy dowolnie włączyć do naszej zabawy, by nadać jej zupełnie inny smak dzięki nowym zasadom, zadaniom i akcjom, nie tracąc nic z jej pierwotnego, zręcznościowego wymiaru.
Read More »