Home | Byliśmy na Polconie

Byliśmy na Polconie

W tym roku Polcon odbywał się w Białymstoku na terenie Kampusu Uniwersyteckiego w dniach 8-11 sierpnia (czwartek-niedziela). Najprawdopodobniej był to ostatni Polcon, a przynajmniej ostatnie w takiej odsłonie. Co było? Cospaly, RPGi, LARPy, gry komputerowe, planszówki i ale przede wszystkim było bardzo dużo prelekcji. Dobrych prelekcji.

RPGów i LARPów nie widać z samej ich natury – siedzą sobie gdzieś w kącie albo ganiają po terenie.

Planszówek w tym roku nie było zbyt wiele – gamesroom oddalony o 15 minut od głównego serca konwentu nie cieszył się specjalnie wysoką frekwencją. Niewielu było też wystawców – swoje stoiska mieli Rebel.pl, FoxGames, Nasza Księgarnia oraz Cube Factory of Ideas, Można było nie tylko kupić grę, ale też zagrać w nowości.

A oto gamesroom, który obrósł już legendą (fot. Ink):

 

Natomiast prelekcji było naprawdę dużo, czasem trudno się było zdecydować, na którą się wybrać. Jednocześnie działalo 7/8 sal w których odbywały się spotkania, prelekcje i panele o tematyce literackiej, s-f, popkulturalnej, azjatyckiej oraz dotykającej komiksu.

Jak to na każdym konwencie, można było kupić co nie co…

 

I zobaczyć co nie co…

Na koniec wisienka na torcie: Gala wręczenia Nagrody Zajdla, czyli obowiązkowy punkt programu.

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną podczas Polconu przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania.

Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2018 w kategorii powieść otrzymała „Każde martwe marzenie” Roberta M. Wegnera, a w kategorii opowiadanie – „Pierwsze słowo” Marty Kisiel.

 

My też tu byliśmy, miód i wino piliśmy, i dobrze się bawiliśmy 🙂 Dziękujemy za 4 dni wypełnione wrażeniami.

About

Avatar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Advertisment ad adsense adlogger